Zastosowanie róż

 

www.kwiaciarnia-szczyrk.pl

Jak wiadomo róże to kwiaty bardzo reprezentacyjne. Dzięki pięknemu wyglądowi i zapachowi potrafią w zwykłym miejscu stworzyć niepowtarzalny i urokliwy klimat . Zastosowanie róż zależy od ich gatunku. Mają one wiele odmian, a co za tym idzie maja wiele zastosowań. Róże wielkokwiatowe doskonale nadają się jako kwiaty cięte. Bukiety z ciętych róż są bardzo eleganckie, a zarazem delikatne i urocze. Dzięki temu można je podarować na każdą okazję, wywołując uśmiech na twarzy obdarowanego. Odmiana wielkokwiatowa róż, jako, że jest bardzo dekoracyjna, może być zastosowana również do dekoracji przydomowych ogródków. Świetnie sprawdzi się dekorując wejście do domu czy taras. Dzięki tym różom     nawet zwykła dróżka do domu może okazać się pięknie wyeksponowana.
Jednak ogród lepiej jest obsadzać różami rabatowymi. Obficie kwitną, więc świetnie nadają się do tworzenia barwnych dekoracji na dużych powierzchniach. Róże krzaczaste można wykorzystać nawet jako dekoracyjny żywopłot. Róże pnące, osadzone na pergoli lub łukach, świetnie podkreślą miejsce w ogrodzie, gdzie często spędza się czas, nadając mu magiczny urok . Również można osadzić je na ścianie domów lub ukryć pod nimi nieciekawe i szpecące miejsca. Róże pnące można posadzić przy siatce ogrodzenia, dzięki czemu uzyska się przepiękny efekt, a przy okazji osłoni to od zerkania wścibskich sąsiadów.
Wysokopienne róże wykorzystywane są w ogrodach lub parkach. Dzięki nim można podkreślić i ozdobić miejsce, na które szczególnie powinno zwrócić się uwagę. Z racji tego, że róż ta ma goły i wysoki pień, dół pnia można obsadzić innymi roślinami z rodziny bylinowatych. Z uwagi na dużą przestrzeń ogrodów i parków, można obsadzić je różami krzaczastymi, różami parkowymi lub różami dzikimi. Do ogrodów, które maja niezbyt reprezentacyjną i mało urodzajną glebę, można użyć róż okrywowych. Ozdobią ogród, jednocześnie ochraniając ogród przed chwastami. Róże miniaturowe i pienne świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny tarasów czy balkonów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.